Привіт вам, любі передплатниці! Чи помічали ви за собою чи оточуючими дії та вчинки, які не приносять ні радості, ні гармонії у житті? З блогу https://divanio.com.ua/ мені сподобались ці 9 шкідливих психологічних звик, які забарвлюють наше життя тільки в негативні кольори.
- Звичка скаржитися та ображатися
Є люди, які завжди всім незадоволені. Спілкування з ними викликає гостре бажання піти швидше. А що робити, якщо ти сама любиш поскаржитися на життя? Для початку подумати, а навіщо тобі це треба – викликати жалість, вилити душу чи через страх виділитися? У будь-якому випадку така звичка точно не додає впевненості в собі.
- Звичка приховувати свої справжні почуття
Якщо ти приховуєш справжні бажання, то боїшся їх проявити суспільству або близьким людям. Причини цього можуть бути різні, але для того, щоб жити в гармонії з собою, варто проаналізувати, що заважає тобі бути відвертою.
- Звичка обманювати по дрібницях
Усім хочеться бути хорошими та приємними для оточуючих. Але, якщо не виходить створити таке враження, деякі люди вважають за краще просто “брехати” про свої справи і вчинки, забуваючи, що рано чи пізно правда спливає. А це значно псує і ставлення до людини, та її власну самооцінку (адже сама людина розуміє, що її слова – брехня).
- Звичка терпіти до останнього
Коли ти довго стримуєш свої почуття, рано чи пізно вони все одно виплеснуться. Але це станеться з більш руйнівними наслідками, ніж якби ти не доводила себе до точки кипіння.
- Звичка жити не за коштами
Якщо ти витрачаєш грошей більше, ніж можеш собі дозволити, то цим заганяєш себе в замкнене коло. Найкраще – аналізувати доходи, не робити необдуманих покупок та шукати варіанти покращення свого фінансового стану, якщо воно не влаштовує. Інакше можна оселитися у борговій ямі, що сильно вплине на емоційний стан.
- Звичка постійно щось доводити
Коли ти постійно не погоджуєтесь з думкою оточуючих людей, рано чи пізно це відштовхне їх. Адже навіть якщо ти завжди маєш рацію (а це не точно, хоч і дуже приємно так думати), інші теж мають право на свою думку. А іноді з боку справді видніше.
- Звичка робити все лише ідеально
Перфекціонізм – прагнення ідеальному – це чудово і похвально. Але іноді це й зворотний бік неврозу. Адже ідеал – поняття дуже суб’єктивне та для кожної людини різне. А прагнення робити все досконало та бездоганно точно може призвести лише до дратівливості та стресу.
- Звичка шукати винних
Коли ти шукаєш винних, то визнаєш, що сама не в змозі відповідати за свої вчинки і намагаєшся її переадресувати на інших. Звичайно, адже це не ти прийняла невірне рішення чи зробила щось не те, це оточення підштовхнуло. А раз так, то й відповідальність лежить на будь-кому, крім тебе самої. Це неправильна позиція, яка може призвести до сумних наслідків.
- Звичка відкладати на потім
Якщо ти відкладаєш справи, ідеї, вчинки, бажання та все життя “на потім”, вона може непомітно пройти повз! Тому бережіть свій час, не витрачайте його в порожню та насолоджуйтесь кожним моментом життя!