Страви з яєць — найтрадиційніші на нашому столі. Яйця легко готувати. Вони хороші на сніданок і можуть бути доповненням до багатьох страв. Чи є секрети у такій простій страві, як варені яйця? Так є, дізнайтесь скільки грам у яйці за цим посиланням https://ga.org.ua/skilki-gram-v-yajci-s0/.
Варимо правильно
У правильно звареного яйця кілька параметрів. Вони не тріскаються під час варіння. Після приготування білок виходить еластичний, але не гумовий, а яскравий розсипчастий жовток розташовується рівно по центру. Яйце після варіння смачне і легко чиститься від шкаралупи.
Порядок дій
Вибрати яйця, що полежали. Якщо у вас фермерська продукція (або самі тримаєте курей), краще, щоб яйця полежали в холодильнику 10–14 днів.
Воду для варіння потрібно трохи підсолити.
Яйця варто перед приготуванням витягнути з холодильника і потримати 1 годину за кімнатної температури (або покласти їх ненадовго в теплу воду). А потім закладати їх у киплячу воду.
Якщо ви хочете отримати симетрично розташований жовток, варити потрібно не в окропі, а на пару – наприклад, в спеціальній яйцеварці або на решітці, яка опускається в каструлю.
Для приготування вибирайте невелику каструлю, щоб яйця не стукали одне про одного.
Щоб консистенція білка і жовтка були правильними, потрібно опустити яйця в киплячу воду, а через 30 секунд вогонь зменшити і варити 10-12 хвилин.
Щоб яйце було гладким та овальним, відразу після варіння його потрібно перекласти у крижану воду.
Для того щоб яйця чистилися легко, їх потрібно потримати 15 хвилин у холодній воді. Або взагалі залишити їх на ніч у холодильнику. Якщо яйця потрібні швидко, їх можна чистити під проточною холодною водою.
При дотриманні всіх правил ви зможете зварити круто ідеальне яйце.
Цікаві та корисні факти
Після тривалої термічної обробки яйця довше засвоюються. Так, яйце, зварене круто, буде перетравлюватися три години. Тому лікарі не рекомендують їх їсти перед сном.
Колір жовтка багато говорить про раціон курки. Жовток буде темнішим, якщо несушці давали зелені овочі та інший різноманітний корм.
Колір шкаралупи нічого не говорить про поживну цінність яєць. Він залежить лише від породи птахів. Як правило, курки з білим пір’ям відкладають білі яйця, а птахи з коричневими – коричневі.
Термін зберігання у яєць досить тривалий. На коробках із яйцями вказується дата, до якої їх потрібно продати. А їсти яйця можна і протягом декількох тижнів після закінчення терміну на упаковці.
Вважається, що перший омлет приготували у Стародавньому Римі. Смажені яйця тоді підсолоджували медом. Називалася блюдо Ovemele — «яйця та мед».
У курячому яйці можна знайти 11 із 13 відомих вітамінів (крім С і К). У ньому міститься багато кальцію, а також калій, фосфор, залізо, цинк та інші мікроелементи. У яєчному білку ціла суміш незамінних амінокислот, яка потрібна для побудови м’язів. Велике яйце містить близько 80 калорій.
За рекомендацією Міністерства охорони здоров’я яйця потрібно їсти 5 разів на тиждень. В інших країнах нормативи різняться. Наприклад, у Мексиці їдять по 1,5 яйця на добу.